Časté otázky a odpovede

O čom je program Web Rangers?

Web Rangers je program, ktorý šíri zásady internetovej bezpečnosti. Mladí ľudia vo veku 13 až 16 rokov v ňom absolvujú hodinový online kurz, zúčastnia se poldenného kreatívneho workshopu a vypracujú vlastný projekt, kde za pomoci online nástrojov rozšíria zásady internetovej bezpečnosti medzi ostatných. Projekt môžu vypracovať sami, alebo v skupinke dvoch až troch účastníkov.

Kedy sa stanem Web Rangerom?

Najprv je potrebné sa do programu prihlásiť. Po prihlásení sa staneš Web Rangerom hneď, ako:

  1. absolvuješ náš kreatívny workshop alebo náhradné kreatívne cvičenie
  2. prejdeš našim online kurzom o zásadách internetovej bezpečnosti
  3. vytvoríš vlastný projekt o zásadách internetovej bezpečnosti
  4. úspešne rozšíriš projekt medzi ostatných

Ako sa môžem do programu prihlásiť?

Nechaj nám svoj e-mail a my ti dáme vedieť, keď budeme spúšťať ďalší ročník Web Rangers. V čase spustenia prihlášok musíš mať 13 až 16 rokov (vrátane). Klikni nižšie:

DAJTE MI VEDIEŤ

Stane sa Web Rangerom každý, kto sa prihlási?

Nie. Záleží nám na tvojej motivácii, a preto si v Googli tvoju prihlášku pozorne prezrieme a dáme ti po uzatvorení registrácií vedieť, či si bol/a do programu prijatý/á. Ak ťa prijmeme, s našou pomocou prejdeš ostatnými časťami programu. Iba tak sa staneš Web Rangerom.

Ako má vyzerať projekt Web Rangera?

  • projektom budeš pomáhať ostatným osvojiť si niektorú zo zásad bezpečného správania sa na internete (inšpiráciu nájdeš v online kurze a materiáloch, ktoré sú jeho súčasťou)
  • mal/a by si mať jasno, komu presne budeš pomáhať (budú to tvoji rovesníci, dôchodcovia, študenti, mamičky…?)
  • tvoj projekt musí byť dobre šíriteľný medzi viacerými ľuďmi, ktorým si sa rozhodol/a projektom pomôcť
  • spôsob spracovania si vyberieš taký, aký je pre teba najzaujímavejší - video, grafika, prezentácia, web, online hra, alebo aj iný podľa tvojej fantázie. S nápadmi ti radi pomôžeme.
  • na projekte môžeš pracovať sám/a alebo v skupinke dvoch až troch účastníkov

Koľko času budem mať na tvorbu projektu?

V ročníku 2015 / 2016 máš na tvorbu projektu niečo vyše mesiaca, od 9. 11. 2015 (vtedy ti zaslali oznámenie o tvojom prijatí do programu) do 20. 12. 2015 (vtedy je termín pre odovzdanie projektov). Všetko, čo potrebuješ, sa dozvieš v prvom e-maili, ktorý ti pošleme, keď budeš prijatý do programu.

Budem na projekte musieť pracovať sám/a?

Na projekte môžeš pracovať sám/a alebo v skupinke dvoch až troch účastníkov. Môžeš tiež požiadať o pomoc rodičov alebo učiteľa v škole. K dispozícii ti budú taktiež naši skúsení lektori, na ktorých sa budeš môcť kedykoľvek obrátiť.

Čo sa bude diať na workshopoch?

Na workshope stretneš skvelých lektorov, svojich kolegov z Web Rangers programu a pravdepodobne aj ľudí z Googlu. Zoznámiš sa, zažiješ plno zábavy, spoločne si vyskúšate kreatívne hry, ale v prvom rade vznikne veľa nápadov, ktoré budeš môcť využiť pre vlastný projekt. Okrem zaujímavého obsahu ťa čaká aj výborné občerstvenie.

Budem musieť za program niečo platiť?

Nie. Celý program je od začiatku až do konca zadarmo.

Ako môžem zistiť ďalšie podrobnosti o programe?

Jednoducho! Napíš nám svoju otázku na info@webrangers.sk

Sleduj nás na Facebooku: facebook.com/webrangersczsk

Sleduj nás na G+: plus.google.com/+WebrangersCz